Home / James Rodriguez Vede Kolumbii K Ukončení Dvanáctizápasové Vítězné Série Argentiny

Kolumbie v osmém kole jihoamerické kvalifikace mistrovství světa porazila Argentinu 2:1 a ukončila tak dvanáctizápasovou vítěznou sérii Argentiny. V této hře se středobodem hry opět stal James Rodriguez, hvězdný hráč v Dres Kolumbie č. 10. Ve 25. minutě hry centroval James Rodriguez od spodní čáry a asistoval Mosqueře ke vstřelení hlavičky, čímž otevřel skóre Kolumbie. Poté srovnal skóre ve 48. minutě Nicolas Gonzalez v Dres Argentina s číslem 15. Tím ale výkon Jamese Rodrigueze neskončil. V 53. minutě upadl v pokutovém území k zemi Daniel Muñoz a VAR potvrdil faul argentinského Otamendiho a Kolumbie dostala penaltu. James Rodriguez v klidu nastoupil na penaltu a úspěšně vstřelil vítězný gól, čímž pomohl Kolumbii znovu vést 2:1 a nakonec i vyhrát. Toto vítězství umožnilo Kolumbii nashromáždit 16 bodů v kvalifikaci a obsadila druhé místo, zatímco Argentina dočasně vedla s 18 body. Za zmínku stojí, že tento gól byl nejen Jamesovým prvním gólem proti Argentině, ale také mu umožnil dokončit skórování proti všem devíti jihoamerickým národním týmům. Tento zápas také pokračoval v sérii neporazitelnosti Kolumbie v jihoamerické kvalifikaci. Tento zápas nejen prokázal Jamesovy osobní schopnosti, ale také zdůraznil jeho klíčovou roli jako jádro týmu. Tato konfrontace samozřejmě přinesla Kolumbii nejen potěšení z odvety, ale také zintenzivnila soutěž v kvalifikaci.